Matplast

28.08.2017

Technologia
Producent Okien, Okna PCV

W skrócie można powiedzieć, że montaż okna to przykręcenie do ściany za pośrednictwem odpowiednich łączników oraz uszczelnienie pomiędzy ramą a ścianą. Są teorie, które mówią, że okna wystarczy zamontować tylko na piankę. Pewnie w małych okienkach i w pomieszczeniach usytuowanych nisko przy ziemi lub w piwnicach te teorie są prawdziwe, lecz nie polecam tych rozwiązań stosować we własnym domu.

Sposób montażu należy przede wszystkim dostosować do konstrukcji muru oraz rodzaju materiału, z którego jest wykonany. Najważniejsze jest takie usytuowanie okna w przekroju ściany, aby zagwarantować stabilność konstrukcji, szczelność oraz zapewnić jak najmniejsze straty ciepła.

Do ścian wymurowanych z elementów lekkich (suporex) powinno się wybierać elementy z długą krawędzią gwintu, które nie niszczą struktury materiału i zapewniają stabilne zamontowanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż na dyble, (czyli kołki rozporowe z metalową tulejką rozprężną, którymi przykręca się ościeżnicę bezpośrednio do muru. Mocowania tego typu są bardzo sztywne i używa się je do montażu dużych i ciężkich okien.

Elementy takie można stosować do ścian jedno lub dwuwarstwowych i rodzaj łączników musi być dopasowany do rodzaju ścian. W przypadku ścian 3 warstwowych stosuje się kotwy lub innego typu konsole montażowe, które przykręca się do ościeżnicy i do muru.

Bardzo istotną rzeczą przy montażu jest prawidłowy wcześniejszy dobór wymiarów okien w stosunku do otworów okiennych tak, aby zachować minimalne obwodowe szczeliny dylatacyjne.

Producent okien ze zdolnego śląska!

nIE ZWLEKAJ! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ, KORZYSTAJĄC Z FORMULARZA NA STRONIE, LUB DZWONIĄC BEZPOŚREDNIO POD NUMER:

nasi partnerzy

outlet