Matplast

04.05.2017

Technologia
Producent Okien, Okna PCV

Od stycznia 2017 roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, które zmieniają wymagane parametry techniczne okien. A konkretnie zmienią się wytyczne dotyczące współczynnika przenikania ciepła Uw, który według rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury jest sukcesywnie obniżany.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2014 roku w budynkach można było montować okna pionowe o współczynniku przenikalności cieplnej Uw nie przekraczającym 1,3 , zaś połaciowe 1,5 . Natomiast od 1 stycznia 2017 roku nastąpiła zmiana tych wymagań na 1,1 dla okien pionowych, a 1,3 dla połaciowych.

Co powinien wiedzieć inwestor planujący budowę domu i zakup okien?

Przede wszystkim musi mieć świadomość, że okna, podobnie jak inne materiały budowlane, są elementem projektu budowlanego, a ich parametry muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami. Po wydaniu decyzji pozwolenia na budowę przez odpowiedni organ administracji lub braku sprzeciwu względem zgłoszenia budowy inwestor jest zobowiązany budować dom zgodnie z projektem budowlanym.

Jeśli projekt budowlany był zatwierdzony w 2016 roku, a dom będzie budowany w 2017 roku, inwestora obowiązują stare zasady.

Warto jednak zwrócić uwagę, że ustalenia warunków technicznych dla budynków to wymagania minimalne. Zatem przy finalnym wyborze stolarki można rozważyć zakup okien bardziej energooszczędnych o lepszych parametrach niż wskazane w dokumentacji.

Producent okien ze zdolnego śląska!

nIE ZWLEKAJ! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ, KORZYSTAJĄC Z FORMULARZA NA STRONIE, LUB DZWONIĄC BEZPOŚREDNIO POD NUMER:

nasi partnerzy

outlet