Matplast

20.01.2016

Warto wiedzieć
Producent Okien, Okna PCV

Bezpieczeństwo w naszym domu to temat bardzo wrażliwy dla każdego z nas. Wiele firm wykorzystuje ten fakt proponując nam stolarkę wręcz pancerną. Śledząc statystki włamań do obiektów mieszkalnych, praktycznie włamania do domów poprzez zbicie szyb zespolonych nie występują.

Sytuacja obecnie zmienia się jeszcze bardziej na korzyść, ponieważ w nowoczesnym budownictwie dominują pakiety trzyszybowe. Włamanie poprzez zbicie takiego zespolenia to hałas na całym osiedlu oraz obudzenie wszystkich lokatorów. Najczęściej złodzieje wchodzą do naszych domów w następujący sposób: przez podważenie skrzydła, przewiercenie profila skrzydła poniżej klamki i metodą tzw. „na ramię” - otwarcie klamki, przez przesunięcie elementów okuciowych oraz przesunięcie klamki na „dźwignię” w uchylonym oknie.

Dodatkowo włamania do naszych domów odbywają się przez rozwiercenie wkładki w drzwiach. Dlatego zamiast skupiać się na doborze tzw. szyb antywłamaniowych, (przez co zwiększamy wagę skrzydeł obniżając ich komfort funkcjonowania) powinniśmy skupić się na odpowiednim doposażeniu w elementy okuciowe.

Przed większością obecnie stosowanych metod włamań, zabezpieczy nas klamka wyposażona w mechanizm blokujący (uniemożliwiający przesunięcie wrębu okuciowego) dodatkowo wyposażona w przycisk. Rozwiązanie to uchroni nas przed próbą włamu na „dźwignię” oraz na „ramię”.

Przed podważeniem skrzydła, ochroni nas okno wyposażone w tzw. grzybki antywłamaniowe, (które ryglują się w zaczepie ramy). Na rynku panuje opinia, że rolety są dodatkowym elementem zabezpieczającym przed włamaniem, nic bardziej mylnego!

Stosowane w obiektach mieszkalnych rolety z pancerzem aluminiowym to element bardzo łatwy do sforsowania i powinno się go stosować bardziej w celu lepszego komfortu cieplnego oraz ochrony przed słońcem, aby roleta miała cechy antywłamaniowe musi być wykonana z odpowiednich materiałów, a jej stosowanie w budownictwie mieszkaniowym jest rzadkością.

Dużo tańszym rozwiązaniem antywłamaniowym jest wyposażenie okien w kontraktony, (które połączone systemem alarmowym informują mieszkańców oraz agencje ochrony o próbie otwarcia okna). Innym rozwiązaniem jest umieszczenie we wnęce okiennej czujki ruchu, przez co po załączeniu alarmu w nocy możemy spokojnie poruszać się po domu, nie wywołując alarmu.

Producent okien ze zdolnego śląska!

nIE ZWLEKAJ! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ, KORZYSTAJĄC Z FORMULARZA NA STRONIE, LUB DZWONIĄC BEZPOŚREDNIO POD NUMER:

nasi partnerzy

outlet