Matplast

19.06.2017

Warto wiedzieć
Producent Okien, Okna PCV

Okna aluminiowe są bardzo popularne wśród architektów i często stosowane w realizacjach budynków użyteczności publicznej, hoteli czy nowoczesnych biurowców, gdzie nierzadko projekt wymaga bardzo dużych przeszkleń. Aluminium świetnie nadaje się do takich zastosowań jako materiał bardzo sztywny, a jednocześnie lekki i odporny na rdzę.

Coraz częściej łaskawszym okiem na ten materiał zaczynają też spoglądać inwestorzy prywatni, ze względu na jego surowy, nowoczesny wygląd.

Niestety, w porównaniu z PCV aluminium jest sporo droższe i to jest podstawowy problem w popularyzacji systemów aluminiowych.

PCV także nie jest materiałem idealnym. W przeciwieństwie do aluminium jest on dość wrażliwy na zmiany temperatury i należy dokładnie przeanalizować stosowanie go do przeszkleń wielkogabarytowych.

Masowa technologia produkcji, koszty wytworzenia oraz parametry izolacyjne przemawiają za PVC natomiast względy konstrukcyjne, wizualne i wytrzymałościowe przemawiają za ALU. Idealnym rozwiązaniem wydaje się połączenie PVC z Alu czyli zastosowanie nakładek aluminiowych na profile PVC.

Producent okien ze zdolnego śląska!

nIE ZWLEKAJ! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ, KORZYSTAJĄC Z FORMULARZA NA STRONIE, LUB DZWONIĄC BEZPOŚREDNIO POD NUMER:

nasi partnerzy

outlet