Matplast

FAQ - najczęściej zadawane pytania - producent okien i drzwi

Cena okna energooszczędnych jest bardzo zróżnicowana.

Można jednak założyć, że porównując ze sobą profile z podobnym wyposażeniem różnicując je tylko na standardowe (5 komorowe , 2 szybowe ) kontra energooszczędne ( 7 komorowe, 3 szybowe ) różnica cenowa między nimi najczęściej wynosi między 35 a 58 %.

Okna w kolorze są droższe. Cena zależy od wielu czynników, min. od wybranego profilu okna, grupy koloru, tego czy profil ma być w kolorze z jednej bądź dwóch stron itd. Dlatego okna wyceniamy po ustaleniu wszystkich szczegółów indywidualnie dla każdego klienta.

Rolety zewnętrzne z pewnością utrudniają włamanie, ale nie posiadają atestów antywłamaniowych. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem i wychładzaniem się pomieszczeń.

Ponieważ zamawiany towar jest produkowany na indywidualne zamówienie nie można zamówić go telefonicznie i nie zaleca się drogi elektronicznej. Jednak zakup stolarki otworowej to spory wydatek i decyzja na lata dlatego sądzimy, że lepiej zobaczyć na żywo próbki, ustalić wszystkie szczegóły ze sprzedawcą. W celu dokonania zamówienia zapraszamy do nas do biura lub prosimy o kontakt z jednym z naszych Doradców Techniczno-Handlowych.

Termin realizacji jest uzależniony od rodzaju zamówionego towaru a często też od intensywności sezonu. Dla przybliżenia podajemy średni orientacyjny czas dla wybranych produktów:

  • Okna – od 2 do 6 tygodni
  • Drzwi wejściowe – od 2 do 7 tygodni
  • Bramy garażowe – od 3 do 5 tygodni
  • Rolety zewnętrzne – od 2 do 4 tygodni

Powyższe informacje proszę traktować bardzo orientacyjnie, dokładne obowiązujące terminy realizacji możemy podać Państwu na bieżąco, w tym celu prosimy o kontakt z biurem handlowym. Termin realizacji zawsze jest liczony po spisaniu Umowy a dokładnie od daty otrzymania zaliczki od klienta.

Jeśli montaż ma się odbywać się w nowo powstającym budynku ważne jest na wstępie, aby umożliwić wjazd na teren budowy ( np. utwardzić teren ). Jeśli budynek jest piętrowy, w dniu montażu powinny być zamontowane schody wewnętrzne, aby umożliwić dostęp. W przypadku wymiany stolarki w zamieszkałym budynku proszę przed montażem zabezpieczyć meble, podłogi itp.

W dniu montażu proszę wskazać ekipie montującej gdzie mogą odkładać starą stolarkę. Nasi pracownicy uprzątną po sobie miejsce prac poprzez wyniesienie odpadów jednak usługa montażu nie jest łączona z usługą sprzątania dlatego nie obejmuje w swym zakresie prac sprzątających jak np. mycie podłóg.

Przez określenie montaż okien “piana” rozumiemy: ustawienie okien i ich stałe przytwierdzenie do muru za pomocą kotew zgodnie z techniką budowlaną i zaleceniami producenta oraz uzupełnienie pianką izolacyjną luk między oknem a murem.

Z kolei wymiana okien to: demontaż istniejącej stolarki otworowej (nie uwzględnia się demontażu np. otaczającej boazerii) + ustawienie okien i ich stałe przytwierdzenie do muru za pomocą kotew zgodnie z techniką budowlaną i zaleceniami producenta oraz uzupełnienie pianką izolacyjną luk między oknem a murem + obróbka tynkarska ubytków powstałych przy demontażu.

Oferujemy naszym klientom usługi wynikające z gwarancji, jak również usługi serwisowe, których nie obejmuje gwarancja. Zgłoszenia proszę kierować na: serwis@matplast.pl

Wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją. Na poszczególne elementy, w tym na wykonanie usługi firma udziela gwarancji na okres 2 lat. Dodatkowo firma rozszerza gwarancję do 5 lat na trwałość profili, zespolone pakiety szybowe (wada polegająca na rozszczelnieniu pakietu szybowego). Aby zgłosić reklamację, należy zgłosić się do naszego Działu Reklamacji: reklamacje@matplast.pl

Naklejki/folie ochronne mają za zadanie chronić produkt w trakcie procesu produkcji i podczas transportu. Nie nadają się do zabezpieczenia okien, drzwi, bram, rolet w czasie budowy czy remontu.

Producenci zalecają aby usunąć je bezpośrednio po montażu.

Współczynnik U – wielkość opisująca właściwości izolacyjne. Zależy od materiału, z którego wykonana jest rama, a także od szyb i szczelności okna. Im niższa wartość U, tym lepsza izolacyjność cieplna.

  • Uf = U frame - to współczynnik U ramy
  • Ug = U glass – to współczynnik U szyby
  • Uw = U window – to współczynnik U okna

Całkowity współczynnik Uw musi być mniejszy niż 0,8 W/m2K.

Raz do roku powinno się nasmarować uszczelki środkiem do pielęgnacji uszczelek, a okucia olejem do okuć.

Producent okien ze zdolnego śląska!

nIE ZWLEKAJ! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ, KORZYSTAJĄC Z FORMULARZA NA STRONIE, LUB DZWONIĄC BEZPOŚREDNIO POD NUMER:

nasi partnerzy

outlet