• Matplast
 • Dlaczego my
 • Produkty
 • Mapa doradców
 • Aktualności
 • Nasi partnerzy
 • Kontakt
Matplast na facebooku Matplast na youtubie

Faq

Okna w kolorze są droższe. Cena zależy od wielu czynników, min. od wybranego profilu okna, grupy koloru, tego czy profil ma być w kolorze z jednej bądź dwóch stron itd. Dlatego okna wyceniamy po ustaleniu wszystkich szczegółów indywidualnie dla każdego klienta.
Produkty firmy Matplast są sprzedawane przez przedstawicieli handlowych po przygotowaniu oferty. Podanie przybliżonych cen jest niemożliwe, ponieważ istnieje tyle wariantów i kombinacji (systemów, wymiarów, kolorów, szyb, ramek dystansowych, szprosów itd.), że nie można z góry przewidzieć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w danym przypadku.
Cena okna energooszczędnych jest bardzo zróżnicowana.

Można jednak założyć, że porównując ze sobą profile z podobnym wyposażeniem różnicując je tylko na standardowe (5 komorowe , 2 szybowe ) kontra energooszczędne ( 7 komorowe, 3 szybowe ) różnica cenowa między nimi najczęściej wynosi między 35 a 58 %.
Rolety zewnętrzne z pewnością utrudniają włamanie, ale nie posiadają atestów antywłamaniowych. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem i wychładzaniem się pomieszczeń.
Naklejki/folie ochronne mają za zadanie chronić produkt w trakcie procesu produkcji i podczas transportu. Nie nadają się do zabezpieczenia okien, drzwi, bram, rolet w czasie budowy czy remontu.

Producenci zalecają aby usunąć je bezpośrednio po montażu.
Ponieważ zamawiany towar jest produkowany na indywidualne zamówienie nie można zamówić go telefonicznie i nie zaleca się drogi elektronicznej. Jednak zakup stolarki otworowej to spory wydatek i decyzja na lata dlatego sądzimy, że lepiej zobaczyć na żywo próbki, ustalić wszystkie szczegóły ze sprzedawcą. W celu dokonania zamówienia zapraszamy do nas do biura lub prosimy o kontakt z jednym z naszych Doradców Techniczno-Handlowych.
Termin realizacji jest uzależniony od rodzaju zamówionego towaru a często też od intensywności sezonu. Dla przybliżenia podajemy średni orientacyjny czas dla wybranych produktów:
 • Okna – od 2 do 6 tygodni
 • Drzwi wejściowe – od 2 do 7 tygodni
 • Bramy garażowe – od 3 do 5 tygodni
 • Rolety zewnętrzne – od 2 do 4 tygodni
Powyższe informacje proszę traktować bardzo orientacyjnie, dokładne obowiązujące terminy realizacji możemy podać Państwu na bieżąco, w tym celu prosimy o kontakt z biurem handlowym. Termin realizacji zawsze jest liczony po spisaniu Umowy a dokładnie od daty otrzymania zaliczki od klienta.
Jeśli montaż ma się odbywać się w nowo powstającym budynku ważne jest na wstępie, aby umożliwić wjazd na teren budowy ( np. utwardzić teren ). Jeśli budynek jest piętrowy, w dniu montażu powinny być zamontowane schody wewnętrzne, aby umożliwić dostęp. W przypadku wymiany stolarki w zamieszkałym budynku proszę przed montażem zabezpieczyć meble, podłogi itp.

W dniu montażu proszę wskazać ekipie montującej gdzie mogą odkładać starą stolarkę. Nasi pracownicy uprzątną po sobie miejsce prac poprzez wyniesienie odpadów jednak usługa montażu nie jest łączona z usługą sprzątania dlatego nie obejmuje w swym zakresie prac sprzątających jak np. mycie podłóg.
Przez określenie montaż okien “piana” rozumiemy: ustawienie okien i ich stałe przytwierdzenie do muru za pomocą kotew zgodnie z techniką budowlaną i zaleceniami producenta oraz uzupełnienie pianką izolacyjną luk między oknem a murem.

Z kolei wymiana okien to: demontaż istniejącej stolarki otworowej (nie uwzględnia się demontażu np. otaczającej boazerii) + ustawienie okien i ich stałe przytwierdzenie do muru za pomocą kotew zgodnie z techniką budowlaną i zaleceniami producenta oraz uzupełnienie pianką izolacyjną luk między oknem a murem + obróbka tynkarska ubytków powstałych przy demontażu.
Oferujemy naszym klientom usługi wynikające z gwarancji, jak również usługi serwisowe, których nie obejmuje gwarancja. Zgłoszenia proszę kierować na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją. Na poszczególne elementy, w tym na wykonanie usługi firma udziela gwarancji na okres 2 lat. Dodatkowo firma rozszerza gwarancję do 5 lat na trwałość profili, zespolone pakiety szybowe (wada polegająca na rozszczelnieniu pakietu szybowego). Aby zgłosić reklamację, należy zgłosić się do naszego Działu Reklamacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najistotniejsze wartości to Uw, g oraz Rw. Uw – współczynnik przenikania ciepła, g – współczynnik przenikania energii, Rw – współczynnik izolacyjności akustycznej.
Współczynnik U – wielkość opisująca właściwości izolacyjne. Zależy od materiału, z którego wykonana jest rama, a także od szyb i szczelności okna. Im niższa wartość U, tym lepsza izolacyjność cieplna.
 • Uf = U frame - to współczynnik U ramy
 • Ug = U glass – to współczynnik U szyby
 • Uw = U window – to współczynnik U okna
Całkowity współczynnik Uw musi być mniejszy niż 0,8 W/m2K.
Raz do roku powinno się nasmarować uszczelki środkiem do pielęgnacji uszczelek, a okucia olejem do okuć.

Zobacz intrukcję i dowiedz się jak prawidłowo wykonywać montaż ścian i kontrukcji okiennych aluminiowych Ponzio Pe78EI w klasie odporności ogniowej wg normy PN EN 13501-2.

PDF

Własności techniczne i eksploatacyjne oferowanej przez firmę MATPLAST Sp. z o.o stolarki okiennej odnoszą się do wymagań norm i wyników przeprowadzonych badań.

PDF

Modal bezpieczeństwo